Bizi arayın: 0507 528 61 87

Çince Türkçe Cümle Çeviri

by on 10/06/2014

Herhangi bir Çince cümleyi Türkçeye çevirmek için buradasınız. Belki arkadaşınız ile iletişim kurmak için ihtiyacınız var. Ya da Çinli bir şirketle iletişim kurmak istiyorsunuz ve Çince anlamadığınız için içeriği Türkçeye çevirmek istiyorsunuz. Ama acaba kullanacağınız Çince Türkçe Cümle Çeviri programı düşündüğünüz kadar iyi mi? Yoksa sizi komik duruma düşürecek kadar kötü mü?

Sizin için ilk aklıma gelen 3 Çince Türkçe cümle çeviri servisini karşılaştırdım. Ve bu karşılaştırmayı yapmak için olabildiğince basit bir cümle kullandım. Çince olarak "Merhaba, Ben Çince tercümanıyım." yazdım ve çıkan yanlış sonuçlara buyrun birlikte gözatalım.

 

1- Google Çeviri

Şüphesiz ki çeviri programları arasında en iyi bilineni google çeviri (https://translate.google.com.tr/). Google'a Çince olarak "Merhaba, Ben Çince tercümanıyım." (你好、我是中文翻译) yazdım. Türkçe'ye nasıl çevirdi dersiniz? Hemen bakalım.

Google çince türkçe cümle çeviri

"Merhaba Ben bir Çince Çeviri duyuyorum" olarak çevirmiş. Yanlış.


2- Bing Çeviri

Bing çeviri (http://www.bing.com/translator/) alanında oldukça başarılı olmasına rağmen o da google ile aynı sonu paylaşıyor.

bing çince türkçe cümle çeviri

"Merhaba, Ben Çince tercümanıyım." yazıyorum ve çıkan sonuç doğruluktan yine uzak ve yanlış.


3- Babylon

Bitmedi tabii. http://translation.babylon.com/ Babylonu da test ediyorum. Yine aynı cümleyi yazıp çevir butonuna bastım. Ve sonuç yine yanlış. "Merhaba, Ben bir Çince çeviri" yazmış.

babylon çince türkçe cümle çeviri

Sonuç olarak

Online çeviri programları ile anlamadığınız bir metin hakkında aşağı yukarı bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak en azından şu an için kesinlikle bir çevirmenin yaptığı çevirinin yerini tutmayacaktır. 

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.